Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14
    Μέλος PhotoMind
    Περιοχή
    Ρεθυμνο

Προεπιλογή Απάντηση: Ο Πλάτων Ριβέλλης επιλέγει τις φωτογραφίες του Photomind

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο virgo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε τον Πλάτωνα Ριβέλλη για τις επιλογές, την επιστολή και για το "άνοιγμα" φιλοξενίας που έκανε στη διαδυκτιακή μας κοινότητα . Το κείμενο που παρέθεσε ο Νίκος έχει ιδέες και προτάσεις που ναι θα μπορούσαμε να υλοποιήσουμε... όπως τα "μικρά σύνολα".
    Μάνο ευχαριστούμε ξανά για όλο αυτό
    να συμφωνήσω και γω με τα προαναφερθέντα απο την Βιργινία.

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ηλίας

My Social Networking

Add Ηλίας on instagram

Κάθε φορά που διαβάζω αυτό το topic ζηλεύω τα μέλη που είχαν την ευκαιρία να πάρουν γνώμη για την δουλειά τους από τον Π.Ριβέλλη.

Μακάρι να μας δινόταν μια τέτοια ευκαρία και τώρα.
    "Η σύνθεση είναι σημαντική, αλλά, πιστεύω, κυρίως θέμα ενστίκτου. Αισθάνομαι οτι το πιο απλό πλησίασμσα μπορεί να είναι και το πιο αποτελεσματικό."
    Bill Brandt

"Ο αληθινός δημιουργός αναγνωρίζεται από την ικανότητα να βρίσκει πάντα, ακόμα και στα πιο κοινά, στα πιο ταπεινά πράγματα, στοιχεία άξια προσοχής."
    Igor Stravinsky

Εξοπλισμός: canon 5d | 28mm f/1.8 usm | 50mm f/1.8

Δεν ξέρω αν ειναι ο θαυμασμός που τρέφω για τους κκ Λυκάκη και Ριβέλλη, αλλά κάθε φορά που διαβάζω κείμενα τους, αυτά λειτουργούν ως "ψυχοφάρμακα" -ας μου επιτραπεί ο όρος - για μένα. Είμαι σε διαρκή ανησυχία και δεν ξέρω αν μου κάνει καλό αλλα δεν μπορώ να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο εκτός της φωτογραφίας. Ετσι λοιπόν, το μυαλό μου είναι γεμάτο ερωτήματα και κάθε φορά βρίσκω στα λόγια τους απαντήσεις αλλα το πιό σημαντικό, μου γεννούνται νέα ερωτήματα.
    Έτσι και τώρα. Οι δύο παράγραφοι που παραθέτει ο Νίκος είναι σαν να μελέτησα ενα βιβλίο.
    Ακόμα και τα λόγια που είχα ακούσει τον Πλάτωνα να λέει την μία και μοναδική φορά που τον έχω δει στην παρουσίαση της Χριστίνας και του Λουκά.
    Μεγάλη χαρά και τιμή που συνυπάρχω σε αυτόν τον χώρο και ελπίζω οι καταστάσεις να μου επιτρέψουν με τη νέα ακαδημαική χρονιά να μαθητεύσω κι εγώ κοντά στους δυο δασκάλους.
    Ευχαριστώ!

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη digibill
    Περιοχή
    Αθήνα

My Social Networking

Add digibill on instagram

Απίστευτο το τι διαμάντια έχουν γραφτεί σε αυτόν τον χώρο και συνεχώς τα ξεχνάω..... Διαρκής πυξίδα....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές