Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 113
    Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη digibill
    Περιοχή
    Αθήνα

My Social Networking

Add digibill on instagram

Προεπιλογή Απάντηση: Firefox rss feed aggregator

Έχει κανείς υπ' όψιν του κάποιο add-on rss feed aggregator για firefox 9; Θέλω κάτι που να παρακολουθεί τα rss που του ορίζω και να με ειδοποιεί όποτε υπάρξει νέα ανάρτηση σε κάποιο από αυτά.

Έχω δοκιμάσει το Brief και το Sage αλλά, το μεν brief γενικά σέρνεται, το δε sage δεν μου δείχνει τον αριθμό των μη αναγνωσμένων νέων rss που έχει εντοπίσει... Θέλω να μου δείχνει στο εικονιδιάκι του στην toolbar ότι έχει πχ 15 νέα feeds, να το κλικάρω και να μου τα ανοίγει......

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη ozzy
    Περιοχή
    Αθήνα (ατυχώς ...)

Προεπιλογή Απάντηση: Θέματα σχετικά με τον Firefox (ερωτήσεις, λύσεις, addons)

Γενικά στον firefox από την 4.0 και μετά, με τις απανωτές του εκδόσεις και ως την 9.0, πολλά add-ons δεν δουλεύουν, ή αν δουλεύουν, δουλεύουν ελλιπώς.
    Στον Chrome - Chromium δουλεύει το RSS Live Links μια χαρά, αν και έχω εγγραφεί σε 4-5 feeders.

Tα live bookmarks του firefox δεν σε καλύπτουν;
    (εγώ τα έχω αφαιρέσει από τον firefox)
    "Η φωτογραφία είναι μοναχική ενασχόληση, αλλά το αποτέλεσμά της δεν αντέχεται να μην μοιράζεται."

Μερικές φωτογραφίες μου

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη ozzy
    Περιοχή
    Αθήνα (ατυχώς ...)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ozzy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά στον firefox από την 4.0 και μετά, με τις απανωτές του εκδόσεις και ως την 9.0, πολλά add-ons δεν δουλεύουν, ή αν δουλεύουν, δουλεύουν ελλιπώς.
    ...
    Μιας και το'φερε η κουβέντα:

Το πρόσθετο Silverlight για τα Windows, ή το Moonlight για το Linux αντίστοιχα, χρήσιμα σε διαδικτυακούς players και ραδιόφωνα καθώς και για κάποιες galleries, σας δουλεύουν κανονικά;

Εμένα μετά κάποια έκδοση του firefox, δεν ανταποκρίνονται, ούτε στo πισί του σπιτιού μου (Linux), ούτε στο πισί στη δουλειά. (ΧΡ professional)
    "Η φωτογραφία είναι μοναχική ενασχόληση, αλλά το αποτέλεσμά της δεν αντέχεται να μην μοιράζεται."

Μερικές φωτογραφίες μου

Περιοχή
    Αθήνα

My Social Networking

Tα live bookmarks του firefox δεν σε καλύπτουν;
    (εγώ τα έχω αφαιρέσει από τον firefox)
    Με κάλυπταν όσο παρακολουθούσα 3-4 feeds. Τώρα που έχω φτάσει τα 15+ ,γίνεται χαμός! Το σημαντικότερ που με νοιάζει είναι να μην γεμίζει η toolbar: θέλω ένα απλό εικονιδιάκι που να μου δείχνει τον αριθμό των μη αναγνωσμένων feeds και πατώντας το να μου ανοίγει η λίστα.....

Το πρόσθετο Silverlight για τα Windows, ή το Moonlight για το Linux αντίστοιχα, χρήσιμα σε διαδικτυακούς players και ραδιόφωνα καθώς και για κάποιες galleries, σας δουλεύουν κανονικά;
    Το είχα δοκιμάσει προ καιρού και θυμάμαι ότι κάτι δεν πήγαινε καλά... Από τότε δεν ξανά έπεσα πάνω σε site που να το απαιτεί, οπότε δεν το ξαναδοκίμασα......

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Νίκος Κανταράκιας
    Περιοχή
    between a rock and a hard place

My Social Networking

Add Νίκος Κανταράκιας on instagram

αν περάσεις τα feeds σου στον Google Reader και μετά βάλεις κάτι τέτοιο? https://addons.mozilla.org/en-US/fir...eader-watcher/
    ::: νίκος κανταράκιας ::: Visual Poetry ::: white tree ::: raw files :::

The quieter you become, the more you are able to hear..

Περιοχή
    Αθήνα

My Social Networking

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νίκος Κανταράκιας Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν περάσεις τα feeds σου στον Google Reader και μετά βάλεις κάτι τέτοιο? https://addons.mozilla.org/en-US/fir...eader-watcher/
    Δεν το είχα σκεφτεί αυτό
    Γενικά αντιπαθούσα τη λογική "όλα στο google" (mail, calendar, reader κλπ) αλλά τελικά μάλλον δεν γίνεται αλλιώς....
    Θα το δοκιμάσω, θενξ....

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη g.kapa
    Περιοχή
    Π. Φάληρο - Ρέθυμνο

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νίκος Κανταράκιας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια λύση για όσους θέλουν να κάνουν γρήγορα copy-paste thumbnails προς μεγαλύτερες φωτογραφίες στο forum είναι με το Make Link addon για Firefox.

Αφού το εγκαταστήσετε πάτε στα options του addon και Add New, του δίνετε ένα όνομα π.χ. Forum ImageLink και στον κώδικα βάζετε τον παρακάτω κώδικα
    Κώδικας:
    [url=%url%][img]%imgurl%[/img][/url]
    Έτσι μπορείτε να κάνετε δεξί κλικ σε ένα thumb σε κάποια gallery στο thumbnail (π.χ. flickr) -> MakeLink -> Forum ImageLink και απλά paste στο post σας στο forum..
    Αυτό εδώ το βρήκα πολύ βολικό/χρήσιμο και το ξαναφέρνω να το δούνε όσοι δεν το ξέρουν....
    Νίκο ευχαριστούμε...
    "... το σπουδαίο δεν είναι ν' αλλάξουμε τη ζωή μας, ονειροπολώντας μιαν άλλη πιο ενδιαφέρουσα, αλλά να κάνουμε να λαλήσει τούτη τη ζωή, όπως μας δόθηκε, την καθημερινή, την ταπεινή, την ανθρώπινη, όπου το καθετί που μπορούσε να γυρέψουμε πρέπει να υπάρχει. Σ΄αυτή τη δική μας ζωή, την αναφαίρετη και τη μοναδική (αφού κανένας άλλος δεν την έχει), που δίνει χυμό στα έργα μας και τα κάνει όμοια μ' εμάς, πρέπει να μάθουμε να βλέπουμε το θαύμα." Γ. Σεφέρης

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη lolik
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο g.kapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό εδώ το βρήκα πολύ βολικό/χρήσιμο και το ξαναφέρνω να το δούνε όσοι δεν το ξέρουν....
    Νίκο ευχαριστούμε...
    επειδή τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να το ρίξω στην όπερα ,( όπα, λάθος link ) μήπως ξέρει κανείς πώς γίνεται το make link στην ... όπερα?

Είμαι μεγάλη καλλιτέχνης, αλλά θα αναγνωριστώ μετά το θάνατό σου - Αρκάς

Συγχαρητήρια στους αισιόδοξους - Quino

my photos

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Stathis Tzouvaras
    Περιοχή
    Κάπου στην Αθήνα που αγαπώ πολύ,αλλά θα έμενα άνετα και στη Σαντορίνη...

My Social Networking

Add Stathis Tzouvaras on instagram

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lolik Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να το ρίξω στην όπερα ,( όπα, λάθος link ) μήπως ξέρει κανείς πώς γίνεται το make link στην ... όπερα?
    Τεχνικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά με έκανες και γέλασα (πάλι)

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!!
    Life is Beautiful!!
    La vie est Belle!!

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη vasilikos
    Περιοχή
    Μαρκοπουλο Αττικης

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν βλεπω βιντεακια youtube κτλ απο το firefox.Τον εχω ξαναεγκαταστησει,εχω βαλει το νεο flash player αλλα και παλι τιποτα.Το ξερω,ειμαι ασχετος αλλα τοσο?

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές