Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 39
    Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη fivos

Προεπιλογή Απάντηση: Σκέψεις προς σκέψην

Χαίρομαι που σας άρεσαν και σας φάνηκαν σχετικοί οι στίχοι...

Ζήση σ' ευχαριστώ πραγματικά για το σχόλιο, αλλά αισθάνομαι λίγο ιερόσυλος που μπήκε το όνομά μου στο ίδιο μήνυμα με της Δημουλά, την οποία αγαπώ και θαυμάζω απεριόριστα για την δουλειά της. Δεν αρκεί να θυμίζει κάτι Δημουλά... έχω την αίσθηση ότι αυτή η γυναίκα αναπνέει και ζει μέσα στον ποιητικό της λόγο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 03-02-2011 στις 01:39

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη pkomo
    Περιοχή
    Κομοτηνή

Εξαιρετική όλη η κουβέντα και το κείμενο που αντιγράφει του Ιονέσκο ο Στέφανος και το ποίημα της Δημουλά και οι σκέψεις του Ανδρέα και το κείμενο του Φοίβου που με εντυπωσίασε γιατί ο Φοίβος δεν είναι (τουλάχιστον ακόμη) ούτε Δημουλά ούτε Ιονέσκο. Βέβαια αν διαβάσουμε όλα αυτά και πολλές άλλες παρόμοιες σκέψεις και τα κάνουμε κτήμα μας, φεύγοντας από αυτή την σελίδα (ακόμη και στις γειτονικές) αμέσως διακρίνουμε πόσο μακριά είμαστε ή πόσο πασκίζουν να μας απομακρύνουν κάποιοι, οι άλλοι, ο ίδιος μας εαυτός

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Νίκος Κανταράκιας
    Περιοχή
    between a rock and a hard place

My Social Networking

Add Νίκος Κανταράκιας on instagram

προσπαθούσα να βρω θέμα για να το ανεβάσω και νομίζω πως αυτό είναι το πιο κατάλληλο..

τα στάδια στη ζωή ενός φωτογράφου σε γράφημα..

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  photographer-graph-1024-80.jpg Εμφανίσεις:  117 Μέγεθος:  86.9 KB

εδώ για να το δείτε σε μεγάλο http://www.photomind.gr/forum/attach...7&d=1312868754

αστείο στην αρχή.. και τόσο αληθινό όσο το σκέφτεσαι.. (στο γράφημα αντικαταστήστε το /p/ με το forum στο οποίο ανήκετε..)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νίκος Κανταράκιας : 09-08-2011 στις 07:47
    ::: νίκος κανταράκιας ::: Visual Poetry ::: white tree ::: raw files :::

The quieter you become, the more you are able to hear..

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη lolik
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νίκος Κανταράκιας Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσπαθούσα να βρω θέμα για να το ανεβάσω και νομίζω πως αυτό είναι το πιο κατάλληλο..

τα στάδια στη ζωή ενός φωτογράφου σε γράφημα..

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  photographer-graph-1024-80.jpg Εμφανίσεις:  117 Μέγεθος:  86.9 KB

εδώ για να το δείτε σε μεγάλο http://www.photomind.gr/forum/attach...7&d=1312868754

αστείο στην αρχή.. και τόσο αληθινό όσο το σκέφτεσαι.. (στο γράφημα αντικαταστήστε το /p/ με το forum στο οποίο ανήκετε..)
    πολύ καλό!

δύο σημεία είναι κρίσιμα:

• αυτή η μετάβαση (η καμπύλη μεταξύ All I shoot is pretty και All I shoot is bad) είναι επώδυνη, αλλά και απαραίτητη ...

• Πρέπει να προσέξουμε πολύ εκεί στο 65% περίπου που νομίζουμε ότι το 'χουμε για να μην τείνουμε με τα flickr, photoshop, forum κλπ. στο άπειρο της φωτογραφικής μ@λ@κίας ...

Προσωπικά με εντόπισα μετά το "Dammit I suck", εκεί κάπου στο 30% στην άνοδο για την ευθεία (μπορεί και πάνω στην ευθεία) που καταλήγει στο death

Είμαι μεγάλη καλλιτέχνης, αλλά θα αναγνωριστώ μετά το θάνατό σου - Αρκάς

Συγχαρητήρια στους αισιόδοξους - Quino

my photos

Διαγραφή με αίτηση του
    Περιοχή
    creta

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νίκος Κανταράκιας Εμφάνιση μηνυμάτων

τόσο αληθινό όσο το σκέφτεσαι..
    στο flickr υπάρχουνε σαβουρογκρούπ κι υπάρχουνε κι άλλα που για να δεχτούν μία φωτογραφία στις 100 που θα στείλει κανείς δεν πα’ να χοροπηδάει δε θα τη δεχτούν. ας στείλει ο αγαπητός δημιουργός του γραφήματος καμιά εκατοστή φωτογραφίες του πχ στο HCSP να δούμε πόσο θα ανέβει το ηθικό του

επίσης τι σχέση έχει ένα τρίποδο ή μια μηχανή με φιλμ με το αν προοδεύουμε φωτογραφικά?

νομίζω ότι αυτός που το έφτιαξε είναι απλά ένας αργόσχολος που αντί να τραβήξει καμιά φ. κάθεται και φτιάχνει γραφήματα (νιώθω κι εγώ τώρα αργόσχολος που έκατσα να το σχολιάσω)

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη lolik
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dirtyharrry Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας στείλει ο αγαπητός δημιουργός του γραφήματος καμιά εκατοστή φωτογραφίες του πχ στο HCSP να δούμε πόσο θα ανέβει το ηθικό του
    α σίγουρα, απλώς εγώ βλέπω πολλές σαβουροφωτογραφίες (κατά την ταπεινή μου άποψη) στο φλικρ με 2000 views και 150 comments και awards που προφανώς και πολύ εύκολα μπορεί να καβαλήσει κάποιος το καλάμι μετά απ'αυτό και να νομίζει ότι είναι ο μέγας φωτογράφος...φαντάζομαι ότι αυτό εννοεί ο ποιητής

επίσης τι σχέση έχει ένα τρίποδο ή μια μηχανή με φιλμ με το αν προοδεύουμε φωτογραφικά?
    νομίζω απλά ότι και τα δύο σε κάνουν να προσέξεις περισσότερο το κάδρο σου

νομίζω ότι αυτός που το έφτιαξε είναι απλά ένας αργόσχολος που αντί να τραβήξει καμιά φ. κάθεται και φτιάχνει γραφήματα (νιώθω κι εγώ τώρα αργόσχολος που έκατσα να το σχολιάσω)

καλά βρε Χάρη, μην τρελαίνεσαι, δε νομίζω ότι το γράφημα αυτό προήλθε από τη διδακτορική διατριβή κάποιου πάνω στο πώς εξελίσσεται ένας φωτογράφος...
    μπορεί να έχει κάποιες γενικεύσεις ή υπεραπλουστεύσεις, αλλά τελικά αν παραγωγίσεις το συνημίτονο του knowledge ως προς το how good you think you are και όλα αυτά τα διαιρέσεις με το φανταστικό μέρος του quality of photos , καταλήγεις στη μέθοδο των τριών, οπότε καταλαβαίνεις...

Είμαι μεγάλη καλλιτέχνης, αλλά θα αναγνωριστώ μετά το θάνατό σου - Αρκάς

Συγχαρητήρια στους αισιόδοξους - Quino

my photos

Διαγραφή με αίτηση του
    Περιοχή
    creta

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lolik Εμφάνιση μηνυμάτων
    α σίγουρα, απλώς εγώ βλέπω πολλές σαβουροφωτογραφίες (κατά την ταπεινή μου άποψη) στο φλικρ με 2000 views και 150 comments και awards που προφανώς και πολύ εύκολα μπορεί να καβαλήσει κάποιος το καλάμι μετά απ'αυτό και να νομίζει ότι είναι ο μέγας φωτογράφος...φαντάζομαι ότι αυτό εννοεί ο ποιητής
    αυτό εννοεί ο ποιητής κι έχεις δίκιο αλλά ο ποιητής ξεχνάει ότι το flickr δεν είναι μόνο βραβειάκια ,χαζοσημαιάκια κτλ ,αλλά είναι και γκρουπ σαν το HCSP πχ

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lolik Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω απλά ότι και τα δύο σε κάνουν να προσέξεις περισσότερο το κάδρο σου
    πάλι δε βλέπω τι σχέση έχει αυτό με την πρόοδο. ένα καλό κάδρο είναι ένα όμορφο περιτύλιγμα ,το περιεχόμενο όμως είναι που έχει σημασία ,εκεί περιμένω την πρόοδο. το κάδρο εύκολα το φτιάχνεις, το νόημα μπορείς να το βελτιώσεις το ίδιο εύκολα? με λίγα λόγια δε με ενδιαφέρει καθόλου αν μια φωτογραφία είναι με τρίποδο στα 50 iso ή αν είναι κουνημένη κι έχει κόκκο που βγάζει μάτι,αν έχει στραβό ορίζοντα,αν είναι με πολαρόιντ ή με πολαντρόιντ,με leica m6 ή με leica m9, με ενδιαφέρει αν έχει κάτι να πει η φ.
    γι’ αυτό νομίζω ότι κάνει μια τεράστια γενίκευση αυτό το γράφημα και δε στέκει καλά

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Timos
    Περιοχή
    Μελίσσια, Αθήνα

My Social Networking

Add Timos on instagram

Θεωρώ πως το γράφημα είναι καθαρά αμερικανιά και προσαρμοσμένο στην σημερινή φωτογραφική κατάσταση. Πιθανά να εκφράζει χονδροειδώς κάποιον που ξεκινάει με το "my phone has a cam" αλλά υπάρχουν πολλοί φωτογράφοι σήμερα που όταν ξεκίνησαν δεν υπήρχαν cell phones, και το σημείο 0 ήταν το "I have a film camera" . Επίσης η επίδραση των groups είναι πολύ σχετική..

Το μόνο λογικό εδώ είναι το αυτονόητο, η καμπύλη της εξέλιξης, που στην αρχή είναι απότομη και μετά η κλίση της ελαττώνεται.

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Νίκος Κανταράκιας
    Περιοχή
    between a rock and a hard place

My Social Networking

Add Νίκος Κανταράκιας on instagram

πίστευα πως είναι εμφανές το χιουμοριστικό του γραφήματος.. είναι δυνατόν ένα τέτοιο γράφημα να περιγράφει 100% την αλήθεια?

όσο για το flickr τι να σχολιάσω.. για κάποιους τα γεμάτα glitter σηματάκια είναι τόσο σημαντικά όσο για άλλους το να μπουν στο HCSP.. και για άλλους και τα δύο παντελώς αδιάφορα.. Το HCSP φιλοξενεί εξαιρετικές φωτογραφίες όμως αν υποθέσουμε πως κάποιος έφτιαχνε ένα τέτοιο γράφημα στα σοβαρά (γιατί ξαναλέω είναι κάτι σαν γελοιογραφία) θα έπρεπε να συμπεριλάβει τις 3000κάτι φωτογραφίες του HCSP στις 6 δισεκατομμύρια του flickr..
    ::: νίκος κανταράκιας ::: Visual Poetry ::: white tree ::: raw files :::

The quieter you become, the more you are able to hear..

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Timos
    Περιοχή
    Μελίσσια, Αθήνα

My Social Networking

Add Timos on instagram

Η αλήθεια Νίκο είναι πως εγώ τουλάχιστον το παραπήρα στα σοβαρά..σόρρυ, η ζέστη φταίει

Δικαιώματα - Επιλογές