Σελίδα 3 από 39 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 384

Θέμα: Ηλίας

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Παύλος Παυλίδης
    Περιοχή
    Αθηνα

My Social Networking

Add Παύλος Παυλίδης on instagram

Προεπιλογή Απάντηση: Ηλίας

Ισως η τριτη Ηλια, αλλα με μιση καρδια! Ειναι η πιο τολμηρη συνθετικα οπως λεει και ο Ανδρεας, αλλα αυτο δεν φτανει να την κανει να ξεχωρησει.

Διαγραφή με αίτηση του
    Περιοχή
    creta

συμφωνώ με ότι έγραψε ο ζήσης παραπάνω γι' αυτήν

εδώ μ' αρέσει η στατικότητα της σκηνής,μ' αρέσει που είδες και τους δυο καθιστούς εκτός απ' τους σκακιστές,μ' αρέσει που προσπάθησες να τακτοποιήσεις το κάδρο.κάτι δε μου πάει καλά συνολικά ,δεν ξέρω τι είναι αυτό και παρόλα τα καλά επιμέρους στοιχεία το σύνολο δε με ενθουσιάζει τελικά

εδώ κάτι υπήρχε αλλά πό αυτή τη γωνία δεν αναδεικνύεται (το πιο δυνατό στοιχείο είναι η κίνηση της κοπελιάς που έχει περάσει σε υποδεέστερο πλάνο αφού η πλάτη σχεδόν την καπελώνει)

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Andreas2000gr
    Περιοχή
    Βριλήσσια

Να διευκρινίσω για να μην υπάρχει παρεξήγηση ότι, ότι είναι τολμηρό δεν σημαίνει απαραιτήτως πετυχημένο.

Απλά τα τολμηρά είναι αυτά που είναι και οριακά μεταξύ αποτυχίας και επιτυχίας. Είναι αυτά που όταν τελικά πετυχαίνουν μας μένουν στη μνήμη από το έργο ενός φωτογράφου.

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη dimitriskl

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλίας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη αν μπορούσες να μου κάνεις αυτό το διαχωρισμό κι πρακτικά στιβάζοντας στις δύο μεριές τις αντίστοιχες φωτογραφίες θα με βοηθούσες αρκετά νομίζω.

Ευχαριστώ
    Delete μετ επαίνων....

.:.:.

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη mandragoras
    Περιοχή
    αθηνα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas2000gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να διευκρινίσω για να μην υπάρχει παρεξήγηση ότι, ότι είναι τολμηρό δεν σημαίνει απαραιτήτως πετυχημένο.

Απλά τα τολμηρά είναι αυτά που είναι και οριακά μεταξύ αποτυχίας και επιτυχίας. Είναι αυτά που όταν τελικά πετυχαίνουν μας μένουν στη μνήμη από το έργο ενός φωτογράφου.
    συμφωνωωωω...

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη mandragoras
    Περιοχή
    αθηνα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dirtyharrry Εμφάνιση μηνυμάτων

συμφωνώ με ότι έγραψε ο ζήσης παραπάνω γι' αυτήν

εδώ μ' αρέσει η στατικότητα της σκηνής,μ' αρέσει που είδες και τους δυο καθιστούς εκτός απ' τους σκακιστές,μ' αρέσει που προσπάθησες να τακτοποιήσεις το κάδρο.κάτι δε μου πάει καλά συνολικά ,δεν ξέρω τι είναι αυτό και παρόλα τα καλά επιμέρους στοιχεία το σύνολο δε με ενθουσιάζει τελικά

εδώ κάτι υπήρχε αλλά πό αυτή τη γωνία δεν αναδεικνύεται (το πιο δυνατό στοιχείο είναι η κίνηση της κοπελιάς που έχει περάσει σε υποδεέστερο πλάνο αφού η πλάτη σχεδόν την καπελώνει)

και εδω θα συμφωνησω παντως ηλια καλα τα πας

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ηλίας

My Social Networking

Add Ηλίας on instagram

Να προσθέσω κι άλλες δύο προσθήκη στο σετάκι

"Η σύνθεση είναι σημαντική, αλλά, πιστεύω, κυρίως θέμα ενστίκτου. Αισθάνομαι οτι το πιο απλό πλησίασμσα μπορεί να είναι και το πιο αποτελεσματικό."
    Bill Brandt

"Ο αληθινός δημιουργός αναγνωρίζεται από την ικανότητα να βρίσκει πάντα, ακόμα και στα πιο κοινά, στα πιο ταπεινά πράγματα, στοιχεία άξια προσοχής."
    Igor Stravinsky

Εξοπλισμός: canon 5d | 28mm f/1.8 usm | 50mm f/1.8

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Palierakis Stavros
    Περιοχή
    Ρεθυμνο

καλωσόρισες και από δω Ηλία

αυτές από μένα

από τις πρόσφατες θα μπορούσε αλλά κατά μέτωπο και χωρείς την έξοδο δεξιά

καλή συνέχεια
    Ρεθυμνο

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη pkomo
    Περιοχή
    Κομοτηνή

καλωσόρισες Ηλία, από τις φωτογραφίες που έδειξες μέχρι τώρα συνολικά εγώ θα κρατήσω τις δυο παρακάτω, ιδιαίτερα η πρώτη θα ήταν πολύ καλή αν τα δυο άτομα δεν είχαν αυτή την κραυγαλέα στάση που έρχεται σε αντίθεση με το αρμονικό σκηνικό

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ηλίας

My Social Networking

Add Ηλίας on instagram

Πέτρο να πώ την αλήθεια με προβληματίζει λίγο το μήνυμα σου. Πρακολουθώ καιρό φωτογραφίες σου αλλά κι σχόλια σου σε άλλες οπότε "γνωρίζω" και σέβομαι το κριτικό σου πνεύμα πάνω στην φωτογραφία.

Απο την μια έρχεσαι κι διαλέγεις αυτές τις δύο απ' όσες έχω παρουσιάσει μέχρι στιγμής. Αφήνεις εντελώς έξω το αστικό τοπίο το οποίο όπως ανφέρθηκε πιο πάνω μου είναι πιο εύκολο... κι νομίζω πως θα συμφωνήσω στο οτι το χειρίζομαι πιο εύκολα.

Και απο την άλλη διαλέγεις δύο για τις οποίες έχω πάρει σχόλια του τύπου "όλα τόσο τακτοποιημένα που τελικά δημιουργεί πρόβλημα". Κι αυτά τα σχόλια τα έχω δεχτεί απο Ζήση και Quassar αντίστοιχα.

Που θέλω να καταλήξω; Πουθενά... απλά παρουσίασα ένα μπέρδεμα μου απο τις διαφορετικές απόψεις(που μπορεί να μην είναι διαφορετικές κιόλας) απο διαφορετικούς ανθρώπους αλλά εξίσου σεβαστούς απο εμένα όσο αφορά την φωτογραφία.

Λοιπόν αυτό που θα ζήταγα απο εσένα είναι μια καλύτερη "ανάλυση" του τι σε χάλαει πχ στα αστικά τοπία κι αν οι φωτογραφίες που διάλεξες δν σε χαλάνε σε αυτό που προείπα οτι επισήμαναν άλλοι.

Σε ευχαριστώ για το χρόνο.

--------------------------------------------------

Delete μετ επαίνων....
    Δημήτρη φοβάμαι πως ως ξεροκέφαλος δεν θα δεχθώ τους επαίνους σου
    Τουλάχιστον οι δύο απο τις τρείς που μου προτείνεις μου αρέσουν πολύ... μου αρέσουν πολύ ακόμα. Επλίζω αν κάνω λάθος να το καταλάβω με το καιρό αρχίζοντας να τις βαριέμαι

Σας ευχαριστώ όλους κι πάλι για την συμμετοχή και την βοήθεια
    "Η σύνθεση είναι σημαντική, αλλά, πιστεύω, κυρίως θέμα ενστίκτου. Αισθάνομαι οτι το πιο απλό πλησίασμσα μπορεί να είναι και το πιο αποτελεσματικό."
    Bill Brandt

"Ο αληθινός δημιουργός αναγνωρίζεται από την ικανότητα να βρίσκει πάντα, ακόμα και στα πιο κοινά, στα πιο ταπεινά πράγματα, στοιχεία άξια προσοχής."
    Igor Stravinsky

Εξοπλισμός: canon 5d | 28mm f/1.8 usm | 50mm f/1.8

Δικαιώματα - Επιλογές