Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
    Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Eliza Patrinou
    Περιοχή
    on my cloudlet

Exclamation Βοήθεια με εξωτερικό σκληρό δίσκο (Ανανγνωίζεται-δεν εμφανίζεται)

Καλημέρα ένας φίλος μου έδωσε το σκληρό του δίσκο, τον σύνδεσα με το usb στο laptop μου (Toshiba) αλλά ενώ κανονικά έδειξε να κάνει εγκατάσταση τη νέα συσκευή και ότιείναι έτοιμη προς χρήση, ο σκληρός στο παράθυρο "υπολογιστής μου" δεν φαίνεται πουθενά....

Μέσα στο "devices and printers" φαίνεται κανονικότατα και από τα properties που λέει ότι η συσκευή λειτουργεί κανονικά. Όμως μου βγάζει ειδοποίηση troubleshot στο εικονίδιο του laptop μου και μετά από εκτέλεση "αναζήτησης του προβλήματος" μου λεει ότι οι drivers γι'αυτή τη συσκευή "μαζικής αποθήκευσης" δεν έχουν εγκατασταθεί. Πατάω οκ να γίνει εγκατάσταση και στο καπάκι μου βγάζει ότι οι drivers για την άγνωστη συσκευή δεν έχουν εγκατασταθεί, πατάω να γίνουν εγκατάσταση, δείχνει ότι ψάχνει online και ότι μαζεύει πληροφορίες και drivers κλπ κλπ και στο τέλος μου πετάει ένα παράθυρο ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε αλλά ότι οι drivers κλπ δεν έχουν εγκατασταθεί.

Επίσης μπήκα μέσα από το Admin tools στο disk managment και ο σκληρός εμφανίζεταικαι εκεί (Χωρίς να του έχει δωθεί κάποιο όνομα-γράμμα)

Στην εταιρεία γράφουν ότι δεν χρειάζομαι drivers και δεν μπορώ να βρω και τπτ δηλ.

Απ'ότι είδα κι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα ή περίπου αλλά δεν είδα πουθενά καμιά λύση! Και η εταιρεία α'ότι βλέπω είναι λίγο @@@

Any idea
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eliza Patrinou : 24-02-2012 στις 10:14
    personal site: www.corazonlibre.gr

L’appareil photographique est pour moi un carnet de croquis, l’instrument de l’intuition et de la spontanéité, le maître de l’instant qui, en termes visuels, questionne et décide à la fois. Pour « signifier » le monde, il faut se sentir impliqué dans ce que l’on découpe à travers le viseur.
    Henri Cartier-Bresson

Δικαιώματα - Επιλογές