Σελίδα 3 από 33 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 329

Θέμα: virgo

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη virgo

Προεπιλογή Απάντηση: virgo

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χάρης Εμφάνιση μηνυμάτων
    A ok!!! Γιατί είδα τι έκανε αυτός http://www.russmorris.com/ttv/index.html και έπαθα
    Ααα!! αυτά τα χαρτόνια εννοούσες , ναι τα βάζουν ως κολλάρο για να μην μπαίνει το φως και κάνει φεγγίσματα στο γυαλί, ....ε εγώ δεν θάθελα να γίνω τόοοσο ρόμπα στο δρόμο

Μιά και ο χιονιάς μας έκλεισε μέσα, έβαλα δυό φιλμάκια στην pinhole. Παρατήρησα ότι σε σκοτεινό χώρο, δεν γράφεται η κίνηση και έτσι μου μπήκε η ιδέα να το εκμεταλλευτώ.

Στις παρακάτω άλλαζα την πόζα κάθε 30'' , η δεύτερη είναι πολύ κοντά σε αυτό που ήθελα να πετύχω

Και αυτές απλά επαναλήψεις για να τεστάρω χρόνους έκθεσης. Στα εσωτερικά 60" η έξω 2"

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Eliza Patrinou
    Περιοχή
    on my cloudlet

Πολύ τα γουστάρω τα πειράματα σου κούκλα. Έχουν αρκετό ενδιαφέρον so keep shooting

Από τις τελευταίες ξεχωρίζω τις 2,4,6

personal site: www.corazonlibre.gr

L’appareil photographique est pour moi un carnet de croquis, l’instrument de l’intuition et de la spontanéité, le maître de l’instant qui, en termes visuels, questionne et décide à la fois. Pour « signifier » le monde, il faut se sentir impliqué dans ce que l’on découpe à travers le viseur.
    Henri Cartier-Bresson

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη lolik
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eliza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ τα γουστάρω τα πειράματα σου κούκλα. Έχουν αρκετό ενδιαφέρον so keep shooting

Από τις τελευταίες ξεχωρίζω τις 2,4,6

κι εγώ τα γουστάρω!!!ζήτω τα πειράματα
    2,4,5 από μένα, αλλά άμα παίζεις κι άλλο με το παιχνιδάκι σου, θα σου κάτσουν και καλύτερες σιγά-σιγά

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Νίκος Κανταράκιας
    Περιοχή
    between a rock and a hard place

My Social Networking

Add Νίκος Κανταράκιας on instagram

:::

::: νίκος κανταράκιας ::: Visual Poetry ::: white tree ::: raw files :::

The quieter you become, the more you are able to hear..

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Azyx
    Περιοχή
    New York

Να που οι πειραματισμοί αρχίζουν και αποδίδουν και ω τι επιβράβευση που όλα είναι δικά σου ακόμα και η κάμερα. Και το φώς αμίαντο από γυαλιά και άλλες "τεχνοσάλτσες". Φως καθαρό, αποσταγμένο και αποσταμένο από τις ασύληπτες αποστάσεις που έχει διανύσει αναπαύεται τώρα για πάντα και "εις τους αιώνας των αιώνων" πάνω σε μια μεμβράνη νιτροκυταρίνης. Εσύ το συνέλαβες κράτησε το και σοβαρά πια σκέψου το σαν κάτι δικό σου κι ανάμιξέ το με τα συναισθήματα που σου προκαλεί. Τότε οι επόμενες θάναι έργα τέχνης. Μπράβο που τολμάς...

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη MANOS_mm

Πολύ μου άρεσε αυτή --- >

Κάτι παράξενο και γοητευτικό έχει.

Ευχαριστώ για τα προτρεπτικά σας σχόλια και το ξεσκαρτάρισμα .. Αυτές που ξεδιαλέξατε θα τις ξανακάνω σαν σπουδή και με άλλους φακούς-κουτάκια, που θα ετοιμάσω αρχίζοντας από αύριο.. είναι και φτηνούληδες

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη fivos

Ωραία είναι αυτή η μυστηριώδης που διάλεξε ο Μάνος αλλά κάπως οριακή η έκταση της μαύρης επιφάνειας για τα γούστα μου.

Κι αυτή εδώ πλάκα έχει σαν παιχνίδι:

Εύγε για τον πειραματισμό
    μια που παίζεις με πολαπλές θέσεις του μοντέλου στην έκθεση, δες και μια παλιότερη δική μου με πολλαπλές θέσεις του ματιού:

...δεν φαίνεται καλά εδώ το αποτέλεσμα, αλλά αν μείνεις ακίνητη και κουνάς το μάτι σου δεξιά-αριστερά, γύρω-γύρω κλπ. η κόρη/ίριδα δεν προλαβαίνει να γράψει, οπότε σου μένει στη φωτογραφία το ασπράδι του ματιού - τρομακτικό μεν, αλλά ίσως σου βγει και ενδιαφέρον

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη dimitriskl

Βιργινία κατ' αρχάς τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια σου.

Το ότι κάποιος γυρίζει προς τις "ρίζες" της φωτογραφίας με συγκινεί. Η ζωή μας τείνει προς την "τεχνολογικοποίηση" με κύρια χαρακτηριστικά της την έλλειψη χρόνου και την "αυτοματοποίηση" της ώστε να αντιπαρέλθουμε στην έλλειψη αυτή.

Μια προσέγγιση σαν και την δική σου φαίνεται στα μάτια μου και ως αντίσταση στα σημεία των καιρών. Για τον λόγο αυτό η προσέγγισή σου αποκτά ακόμη μεγαλύτερη αξία.

Αμιγώς φωτογραφικά τώρα σίγουρα είσαι στην αρχή του δρόμου αυτού, στο στάδιο που αποκαλούμε "πειραματισμός". Αρχίζουν να φαίνονται όμως οι δυνατότητες που έχεις. Για μένα αυτή σου η φωτογραφία με συγκινεί:

Με αφορμή την αλλαγή σου σε pinhole διατύπωσα εδώ κάποιους προβληματισμούς. Ένας ακόμη λόγος για να σ' ευχαριστήσω.

Δικαιώματα - Επιλογές