Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 47 από 47
    Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Eliza Patrinou
    Περιοχή
    on my cloudlet

Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα στον υπολογιστή..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χάρης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πήρες το λαπτοπ λογικά σου δώσανε και τους drivers του λαπτοπ... ξαναπέρνα τους γιατί προφανώς κάτι έχει στραβώσει

αχά.... πανέμορφα....οκ θα πάω στο πατρικό μου να τα βρω και ο Θεός βοηθός

ερώτησης: διαφορετικά δηλ. τι στο π.. κάνει αυτό το ρημάδι το κουμπάκι...
    personal site: www.corazonlibre.gr

L’appareil photographique est pour moi un carnet de croquis, l’instrument de l’intuition et de la spontanéité, le maître de l’instant qui, en termes visuels, questionne et décide à la fois. Pour « signifier » le monde, il faut se sentir impliqué dans ce que l’on découpe à travers le viseur.
    Henri Cartier-Bresson

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη fivos

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ελίζα Πατρινού Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερώτησης: διαφορετικά δηλ. τι στο π.. κάνει αυτό το ρημάδι το κουμπάκι...
    Κάνεις ακριβώς -και μόνο- αυτό που βλέπεις: βγάζει μπλέ οθόνη
    Είναι κουμπί για αμερικανάκια. Το πατάς κατά λάθος, σου βγάζει blue-screen και μετά παίρνεις τηλέφωνο το support για να σε χρεώσουν 100 δολάρια και να εγκαταστήσουν τους νέους drivers, οι οποίοι θα λύσουν το πρόβλημα για περίπου 5 μήνες
    ...μετά ...θα το ξανακάνει, κ.ο.κ.

Είναι δηλ. "κουμπί έκτακτης ανάγκης": Αν από διαβολική σύμπτωση το μηχάνημά σου πάει καλά και δεν κάνει κανένα άλλο crash, φροντίζουν να έχουν τοποθετήσει αυτό το κουμπί σε κατάλληλη θέση ώστε να το πατήσεις κατά λάθος και να μη σε χάσει το service απο πελάτη

ΥΓ: Αντί για νέα εγκατάσταση των drivers, υπάρχει και η logo στιγμής: Δεν πρόκειται να ξαναπατηθεί ποτέ κατά λάθος (για την ακρίβεια δεν πρόκειται να ξαναπατηθεί ποτέ πια, καθόλου). Εφόσον δε το χρειάστηκες ποτέ μέχρι τώρα, είναι μάλλον απίθανο να σου χρειαστεί στο μέλλον.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 20-11-2009 στις 17:19

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Andreas2000gr
    Περιοχή
    Βριλήσσια

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κουμπί για αμερικανάκια. Το πατάς κατά λάθος, σου βγάζει blue-screen και μετά παίρνεις τηλέφωνο το support για να σε χρεώσουν 100 δολάρια και να εγκαταστήσουν τους νέους drivers, οι οποίοι θα λύσουν το πρόβλημα για περίπου 5 μήνες

Είναι δηλ. "κουμπί έκτακτης ανάγκης": Αν από διαβολική σύμπτωση το μηχάνημά σου πάει καλά και δεν κάνει κανένα άλλο crash, φροντίζουν να έχουν τοποθετήσει αυτό το κουμπί σε κατάλληλη θέση ώστε να το πατήσεις κατά λάθος και να μη σε χάσει το service απο πελάτη

Δε παίζεσαι

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Eliza Patrinou
    Περιοχή
    on my cloudlet

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων

ΥΓ: Αντί για νέα εγκατάσταση των drivers, υπάρχει και η logo στιγμής: Δεν πρόκειται να ξαναπατηθεί ποτέ κατά λάθος (για την ακρίβεια δεν πρόκειται να ξαναπατηθεί ποτέ πια, καθόλου). Εφόσον δε το χρειάστηκες ποτέ μέχρι τώρα, είναι μάλλον απίθανο να σου χρειαστεί στο μέλλον.

....!!!!

λέω να δοκιμάσω τη logo στιγμής, πιο μόνιμη λύση και σίγουρη μου φαίνεται ..
    personal site: www.corazonlibre.gr

L’appareil photographique est pour moi un carnet de croquis, l’instrument de l’intuition et de la spontanéité, le maître de l’instant qui, en termes visuels, questionne et décide à la fois. Pour « signifier » le monde, il faut se sentir impliqué dans ce que l’on découpe à travers le viseur.
    Henri Cartier-Bresson

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ζήσης Καρδιανός (ziskar)
    Περιοχή
    Ζάκυνθος

Θέλω να ανοίξω το αρχείο όπως αναφέρεται πιο κάτω (έχω πρόβλημα με το desktop και δεν μπορώ να τοποθετήσω shortcuts) αλλά το μόνο που γίνεται όταν κάνω διπλό κλικ είναι να μου ανοίγει το έγγραφο αλλά δεν ενεργοποιεί τον κώδικα

Method 2: Rebuild The Icon Cache

Open notepad, paste the following code, and then save it as IconFix.bat. Go to where you saved the file and double click it. As an alternative, you can type the lines one-by-one in the command prompt (Start -> Search -> cmd -> Right-click and select “Run as Administrator”).

taskkill /F /IM explorer.exe
    cd /d %userprofile%\AppData\Local
    attrib –h IconCache.db
    del IconCache.db
    start explorer.exe
    A thousand voices crying in the wilderness, begging to be heard...but no one is listening because everyone is talking...

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη fivos

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ζήσης Καρδιανός (ziskar) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να ανοίξω το αρχείο όπως αναφέρεται πιο κάτω (έχω πρόβλημα με το desktop και δεν μπορώ να τοποθετήσω shortcuts) αλλά το μόνο που γίνεται όταν κάνω διπλό κλικ είναι να μου ανοίγει το έγγραφο αλλά δεν ενεργοποιεί τον κώδικα
    Να υποθέσω πως έγραψες τις εντολές που περιγράφονται (taskkilll ως start explorer.exe) μέσα σε ένα αρχείο με όνομα "IconFix.bat" ?
    Αν δημιούργησες το αρχείο μέσω Notepad υπάρχει περίπτωση το όνομά του να είναι "IconFix.bat.txt" και όχι (το σωστό) ""IconFix.bat". Για έλεγξέ το.

Για να κάνεις πιο εύκολα αυτό τον έλεγχο, καλό θα είναι να ενεργοποιήσεις στον explorer να σου δείχνει τις επεκτάσεις των αρχείων (extensions). Αν π.χ. ένα αρχείο είναι είκονα JPG και εσύ στο explorer βλέπεις π.χ. "Image1" αντί για "Image1.jpg" τότε η εμφάνιση των επεκτάσεων δεν είναι ενεργοποιημένη.

Ενναλακτικά (αν συνεχίζει να μη το εκτελεί) μπορείς να εκτελέσεις μία μία τις εντολές από ένα command prompt εκτελώντας την εντολή cmd σαν administrator όπως σου λένε κι οι οδηγίες.

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ζήσης Καρδιανός (ziskar)
    Περιοχή
    Ζάκυνθος

Δεν είχα ιδέα....
    ευχαριστώ Φοίβο. θα το δοκιμάσω αν και φοβάμαι πως το πρόβλημα που έχω, η επιφάνεια εργασίας μου δεν "δέχεται" ούτε εμφανίζει shortcuts, δεν θα λυθεί με το συγκεκριμένο patch.
    A thousand voices crying in the wilderness, begging to be heard...but no one is listening because everyone is talking...

Δικαιώματα - Επιλογές