Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 33 από 33
    Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη g.kapa
    Περιοχή
    Π. Φάληρο - Ρέθυμνο

Προεπιλογή Απάντηση: περί του σχολιασμού φωτογραφιών

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lolik Εμφάνιση μηνυμάτων

Στο βίντεο αυτό ο Γ.Βαρβέρης μιλάει, μεταξύ άλλων, για την κριτική θεάτρου (μετά το 4:23).
    Έχουν ενδιαφέρον αυτά που λέει και τα ανήγαγα αυτομάτως και στην κριτική που κάνουμε εδώ, στο site.

Υπάρχουν και τα υπόλοιπα κομμάτια στης συνέντευξης για όποιον ενδιαφέρεται στο youtube.
    Θαυμάσιος -πάντα- ο Βαρβέρης...
    "Μαζί του είμαι" και στην ιστορία με τον Διογένη: "αλλά αυτός, παρόλο που ..., δεν φονεύει, δεν κλέπτει, αλλά κιθαρωδεί".
    Να υπογραμμίσω και την εξαιρετική παρουσία του Γιώργου Τσαγκάρη, που μας θυμίζει ξεχωριστούς στίχους του Λειβαδίτη...

Ευχαριστούμε κι εσάς κυρία lolik!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g.kapa : 28-03-2012 στις 18:30
    "... το σπουδαίο δεν είναι ν' αλλάξουμε τη ζωή μας, ονειροπολώντας μιαν άλλη πιο ενδιαφέρουσα, αλλά να κάνουμε να λαλήσει τούτη τη ζωή, όπως μας δόθηκε, την καθημερινή, την ταπεινή, την ανθρώπινη, όπου το καθετί που μπορούσε να γυρέψουμε πρέπει να υπάρχει. Σ΄αυτή τη δική μας ζωή, την αναφαίρετη και τη μοναδική (αφού κανένας άλλος δεν την έχει), που δίνει χυμό στα έργα μας και τα κάνει όμοια μ' εμάς, πρέπει να μάθουμε να βλέπουμε το θαύμα." Γ. Σεφέρης

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη Ζήσης Καρδιανός (ziskar)
    Περιοχή
    Ζάκυνθος

Σχεδόν με ντροπή παραδέχομαι ότι δεν τον ήξερα τον Βαρβέρη. Και λέω με ντροπή γιατί νομίζω πως όφειλα να τον ξέρω. Είδα όλη την εκπομπή και άρχισα να τον αναζητώ και αλλού.
    Σ' ευχαριστώ Σοφία που μου τον γνώρισες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζήσης Καρδιανός (ziskar) : 28-03-2012 στις 19:38
    A thousand voices crying in the wilderness, begging to be heard...but no one is listening because everyone is talking...

Μέλος PhotoMind Το avatar του χρήστη mandragoras
    Περιοχή
    αθηνα

ωραια ωραιαααα!!! αν και μπουζουκιζω δεν κουναω βημα ....

Δικαιώματα - Επιλογές